SākumsJaunumi

Līvbērzes vidusskolas mājturības ēka

15.03.2017.  

Pēc vairāk nekā trīs mēnešu ilgiem remontdarbiem 2016. gada 31.oktobrī, Jelgavas novada Līvbērzes vidusskolas audzēkņu rīcībā atkal ir mājturības kabinets. Pēc jumta nomaiņas un daudziem citiem uzlabojumiem skolēni šeit varēs justies komfortabli, vien  audzēkņu skaits aizvien sarūk. 70% no visiem Līvbērzes vidusskolas skolēniem ir sākumskolas posma audzēkņi. Šādu situāciju radot Jelgavas pilsētas skolu tuvums, tomēr par sākumskolu tā vismaz pagaidām netikšot reorganizēta.

sia-jump-siltumizolacija-sienam-beniniem

Nelielā ēka Līvbērzes skolas pagalmā uzskatāma par pirmo pagasta skolu. Jau 65 gadus tajā notiek zēnu mājturības stundas. Nelieli uzlabojumi tikuši veikti jau agrāk, bet šoruden tā piedzīvojusi pamatīgākas pārvērtības.

Savulaik pie skolas atradās pamesta ēka, par kuru vietējie iedzīvotāji atceras – te bijusi  vistu kūts, vēlāk medicīnas punkts. Krietnu laiku neizmantotā ēka vai nu bija jānojauc, vai ar to kaut kas jādara, lai teritorijā neatrastos vidi degradējoša būve. Ēkas koka pārsegums atradās ļoti sliktā stāvoklī un tas bija jādemontē, projektētājam vajadzēja  radīt jaunu konstrukciju, kas vizuāli izskatītos senlaicīga, jo ēkas nesošās sienas ir no laukakmeņiem. Realitātē ēka bija pilnībā jādemontē, atstājot vien laukakmeņu sienas. Arī dakstiņu jumts piešķir ēkai vēsturiskas ēkas izskatu. Mājturības stundām radītas mājīgas telpas.

“Pirms tam mums no malkas apkures pieslēdza centrālapkuri, un tad jau mūsu darbs stipri uzlabojās, bet nebija tik skaisti un ērti. Šobrīd ir uzlabota gan drošība, gan ērtības,” norāda mājturības skolotājs Zigmārs Rozenvalds.

Savām acīm apskatīt vairāk nekā 129 000 eiro vērtās pārmaiņas pirmdienas rītā ierodas skolēni. Lielākoties tie ir sākumskolas bērni, tomēr jaunos ēvelsolus daži puikas jau novērtē ar lielpratēja aci.

sia-jump-renovacija-livberze

“Tas ir ēveļsols, galvenā darba vieta galdniecībā, (..) es mājās daudz nodarbojos ar galdniecību,” komentē Līvbērzes vidusskolas 4. klases audzēknis Ādams.

Mācību stundas gan šeit notiks tikai, sākot no 5.klases, bet pamatskolas vecuma bērnu skolā paliek aizvien mazāk. Pie krasā skolēnu skaita samazinājuma – 87 sākumskolā un tikai 26 pamatskolā – vairāk par demogrāfiskām bedrēm esot vainojams pilsētas tuvums, tomēr par sākumskolu gan tā tāpēc nekļūšot. “Kā pamatskola mēs varam pastāvēt. Mums ir labs skaits skolēnu sākumskolā. Nu, mūsu uzdevums ir mēģināt panākt, lai skolēni neaiziet pēc sestās un septītās klases, kā pārsvarā notiek,” norāda Līvbērzes vidusskolas direktore Daiga Podkalne.

Šogad Līvbērzes skolu beigs pēdējā vidusskolas klase. Nākamgad, kad skola atzīmēs savu 170. gadskārtu, tā jau būs pamatskola.

Sīkāk par SIA JUMP veikumu šajā projektā ŠEIT

Avots: LSM.lv