SākumsJaunumi

Norvēģijas būvniecības izstāde Bygg Reis Deg 2017

24.10.2017.  

Būvniecības izstāde Bygg Reis Deg notiek reizi divos gados un tajā piedalās vadošie materiālu ražotāji un izplatītāji. Šogad izstāde norisinājās no 18-21 oktobrim un to apmeklēja arī SIA JUMP vadošie speciālisti, lai apskatītu Norvēģijas būvniecības aktualitātes.

Kopumā izstāde nespēj pārsteigt ar jauniem inovatīviem materiāliem, bet tas arī nav šīs izstādes formāts. Tā ir vieta kur satikties nozares speciālistiem un apsriest jaunākās tendences. Līdz ar to arī mēs vēlamies pieminēt atsevišķus materiālus, kuri mums šķita interesanti un pieminēšanas vērti.

KERAMZĪTS

Granulveida būvmateriālu, ko ražo no augstā temperatūrā strauji apdedzināta, iepriekš sasmalcināta māla. Beramo keramzītu izmanto tā saukto peldošo grīdu veidošanai, grīdas pamatnes veidošanai tieši uz grunts, pirmā stāva grīdu un starpstāvu pārsegumu siltumizolācijai, skaņas izolācijai, pamatu siltumizolācijai, pamatu drenāžai, slīpu virsmu veidošanai, ceļu uzbērumu veidošanai, uzbērumu veidošanai, ēku būvējot vājās gruntīs, dārzkopībā – augsnes nosegšanai un dizaina objektu veidošanai. Lielākais šī materiāla mīnus ir tāds, ka salīdzinājumā ar speciālajiem siltumizolācijas materiāliem, keramzītam ir apmēram divreiz mazāka siltumizolācijas spēja.

Līdz šim nebija redzēts, ka beramais keramzīts tiek iestrādāts ar pūtēju. Šāda metode ievērojami atvieglo materiāla iestrādi.
Leca-kermzits

Fylling av løs leca i ringmur på boligfelt på Harestua i Lunner kommune, Oppland.

KERAMZĪTA BLOKI AR PUR IZOLĀCIJU

Ja reiz sākām runāt par keramzītu, tad jāpiemin bloki kuri tiek izgatavoti ar poliuretāna (PUR) izolāciju. Līdz šim bija redzēti FIBO bloki ar polistirola izolāciju, bet tie īpašu popularitāti nav iemantojuši. Leca Isoblock sastāv no diviem blokiem un izolācijas. Poliuretāna izolācija ir viena no labākajiem izolācijas materiāliem tirgū. PUR izolācijai ir lambda vērtība 0,024 W / mK, kas ir par 30% labāka nekā parastajai izolācijai. Sienas Leca Isoblokk U-vērtība ir 0.187 W / m2K, slodze aptuveni 130 kg / m2 un ugunsizturības REI 120.

Ši materiāla lielākā priekšrocība ir tā, ka nav nepieciešams siltināt ēku pēc sienu uzmūrēšanas. Tas samazina darbietilpību un ļauj ietaupīt gan uz darba, gan uz sastatņu izmaksām. Kā arī sienas ārpuse ir daudz izturīgāka pret dažādiem mehāniskiem bojājumiem.

IMG_3031Leca Isoblokk 30 cm

 

GLASOPOR – putustikla granulas

Šis produkts kļūst aizvien populārāks arī Norvēģijā. Tur tas tiek pielietot ne tikai ēku būvniecībā, bet arī ceļu būvē. Pašlaik tiek realizēts viens no lielākajiem projektiem Norvēģijā ar putustikla granulām. Tiek būvēts jauns ceļš Bjørnstjerne Bjørnsons ielā, Drammenā netālu no Oslo. Kopējais apjoms kurš tiek plānots iestrādāt šajā projektā ir 4`000m3 granulas. Viens no galvenajiem argumentiem, kāpēc šajā projektā tiek lietotas putustikla granulas ir tāds, ka lielākā daļa pilsētas atrodas uz nestabila māla un tur ir ļoti augsts ūdens līmenis. Kā arī ne mazāk svarīgs arguments ir tas, ka šis materiāls ir videi draudzīgs, jo izgatavots no pārstrādātām stikla pudelēm.

t-bane-glasopor-1100x638glasopor2.660x371c

AEROGEL

Aerogel ir pazīstams kā pasaulē labākais izolācijas materiāls. Uz silīcija dioksīda bāzes veidotais gaisa gēls izskatās zilgans, jo kvarcs izstaro īsus gaismas viļņa garumus, tāpat kā atmosfērā izplatās saules gaismā uz zemes. Aerogel ir viela pasaulē ar zemāko masas blīvumu. Aerogel ir ārkārtīgi zems siltuma vadītspēja (aptuveni 0,016 W / mK), kas piešķir materiālam iespaidīgas izolācijas īpašības. U vērtība ir lielums, ko būvniecības nozarē izmanto, lai norādītu ēkas daļu siltumizolācijas spēju. Savukārt lambda vērtība nosaka siltuma vadītspēju (jo zemāka vērtība, jo labāk izolē siltumu).
Norvēģijas regamentētā lambda vērtība ir 0,037. Savukārt Aerogel lambda vērtība ir 0,016. Tas nozīmē, ka Aerogel tikai nepieciešams apmēram 1/3 no materiāla biezuma.
Pieņemot, ka ar 3 stiklu paketi un pasīvam standartam atbilstošu loga rāmi var sasniegt ~0,8 W/m2K, tad lieetojot konstrukciju ar Aerogel ~0,4W/m2K un pat vēl uz pusi labāku, ja tiek izmantota stikla škiedras plāksnes. Noteikti arī jāpiemin, ka šī produkta cena ir ievērojami augstāka kā standarta siltumizolācijas materiāliem.

aerogel-exampleNCG-U113-med-kant

Ja vēlaties uzzināt ko vairāk par šiem un citiem siltumizolācijas materiāliem, tad rakstiet mums uz šo e-pastu:

info@e-jump.lv