SākumsJaunumi

SIA JUMP iespaidi, pasaulē vadošajā būvniecības materiālu, sistēmu un arhitektūras izstāde BAU 2015 (1.daļa)

02.02.2015.  

Kas ir BAU?

BAU ir pasaulē vadošā būvniecības materiālu, sistēmu un arhitektūras izstāde, kas tiek organizēta Minhenē, Vācijā ik pa 2 gadiem un pirmo reizi 50 gadu pastāvēšanas vēsturē pārsniegusi 250,000 apmeklētāju robežu. Izstādes vajadzībām kopā atvēlēti 17 angāri. Sešas dienas garā izstāde, kurā pilnīgi visas dalībnieku vietas ir aizņemtas šogad piesaistīja izstādes dalībniekus no 42 valstīm 251,100 apmeklētāju, kas ir par 16,000 vairāk, kā iepriekšējā 2013. gada izstāde. Ievērojami audzis viesu skaits, kas ieradušies uz izstādi no ārpus Vācijas, tādi šogad kopā bija 72,000, kas ir par 20% vairāk kā iepriekšējā reizē. Ikreiz BAU izstāde tiek atrādīti jaunākie materiāli, eksperimentālas idejas un vīzijas, kā arī tiek slēgti sadarbības un piegāžu līgumi.

BAU-Minhene-2015-buvniecibas-arhitekturas-izstade

Eksperimentālie siltumizolācijas materiāli

Aizvien turpina pieaugt jaunu siltumizolācijas materiālu izstrāde. Tā, piemēram, izstāde bija iespējams apskatīt klātienē 2 eksperimentālus siltumizolācijas materiālus, kas veidoti uz daļēji un pilnīgi sacietējušu želeju ar mikroskopiskiem gaisa ieslēgumiem, kas aizvien atrodas izstrādes stadijā un to plānotā ieviešana un tirdzniecība ir attiecīgi 2015 un 2016 gads. Ražotāja norādītā īpatnējā siltumvadītspēja (λ) ir zem 0.019 W/mK.

Materiāla lokanā (mīkstā) variants paredzēta dažādu cauruļu, virsmu, kur ir ierobežota telpa siltināšanai, kā arī fasādes elementiem, kuriem biezs siltumizolācijas slānis nav pieļaujams, jo tad tiek zaudēts elementa izskats

Materiāla cietākā versija, kas nedaudz līdzinās trauslai keramikai, varētu tikt pielietota virsmu bez reljefa siltināšanai. Bet šis materiāls ir vēl tikai izstrādes stadijā, tādēļ, kā norādīja ražotājs, nav zināms kādas būs materiāla tehniskās īpašības pēc tā izstrādes beigām.

Pēc ražotāja domām, šis materiāls radīs jaunus risinājumus aukstum iekārtu ražošanā un būvniecībā.

Nakotnes-siltumizolacijas-materiali-BAU-2015-izstadeJaunākie-siltumizolacijas-materiali-izstade-bau-2015-vacija

Siltumizolācijas materiāli, kas tiek ražoti no aitas vilnas

Kopš BAU 2013 ievērojami pieaudzis sortiments siltumizolācijas materiāliem, kas tiek ražoti no apstrādātas aitas vilnas. Ja izstādē pirms 2 gadiem varēja novērot tikai viena veida un formas loksnes biezumā 50mm un 100mm, tad 2 gadu laikā ražotāji ir krietni pastrādājuši un paplašinājuši sortimentu ar daudz un dažādiem produktiem. Tagad ir pieejamas loksnes ar biezumiem sākot no 30mm līdz 160mm, kā arī ar dažādiem materiāla blīvumiem, kas ietekmē īpatnējo siltumvadītspēju. Ruļļu materiālam ar blīvumu 14kg/m3 lamda (λ) ir jau 0.040W/mK, ruļļu materiāls ar blīvumu 18kg/m3, kas paredzēts gan horizontālām, gan slīpām virsmām ar lamda (λ) 0.0385W/mK, ruļļa materiāls, kas paredzēts jau vertikālu plakņu siltināšanai ar blīvumu 20kg/m3 lamda (λ) 0.0385W/mK, kā arī labākais no ražotāja klāstā esošajiem materiāliem, kas jau ir loķšnu tipa un paredzēts vertikālu plakņu siltināšanai ar materiāla blīvumu 30kg/m3 lamda (λ) ir jau 0.035W/mK.

Siltumizolacijas-materiali-no-aitas-vilnas-bau-2015Aitas-vilnas-siltumizolacija-izstade-bau-2015

Pieejami arī akustiskie filca materiāli, ko paredzēts klāt zem parketa un tamlīdzīgiem izstrādājumiem.

Visiem aitas vilnas siltumizolācijas materiāliem materiālu ugunsdrošības klase ir E s1, d0

Tirgus aizvien vairāk piedāvā dabai draudzīgus materiālus, kas tiek ražoti no ekoloģiski nekaitīgiem materiāliem un kas pēc to ekspluatācijas beigām vai nokļūšanas dabā spēj paši sadalīties un nerada piesārņojumu dabai. Tādi ir arī aizvien lielāku popularitāti iekarojušie materiāli no kokšķiedras, gan arī dažādas siltumizolācijas materiāli no salmiem.

Turpinājums sekos…