SākumsSiltumizolācijaBēniņu lūkas un kāpnes

Bēniņu lūkas un kāpnes

Izmantojot salokāmas bēniņu kāpnes var viegli, ērti un droši nokļūt bēniņu telpās. Atšķirībā no stacionārajām kāpnēm, bēniņu kāpnes aizņem maz vietas un finansiālais ieguldījums to iegādei ir salīdzinoši neliels. Kāpnes atbilst augstām tehniskajām un drošības prasībām.
Klientiem, kuri rūpējas par siltuma ekonomiju piedāvājam bēniņu kāpnes ar paaugstinātu siltuma izolāciju. Kāpnes ar paaugstinātu siltuma izolāciju ir paredzētas ēkām ar augstu siltuma enerģijas ekonomiju. Trīs blīvgumijas un palielināts izolācijas slāņa biezums lūkas vākā nodrošina izcilu siltuma izolāciju. Ja telpā ir par maz vietas, lai varētu izmantot salokāmas kāpnes, tad var ieteikt sabīdāmās kāpnes, kuru izmantošanai pietiek ar nelielu grīdas laukumu.
Ja ēkas ekspluatācijas apstākļi nosaka to, ka bēniņu kāpnēm jāatbilst ugunsdrošības prasībām un jākalpo kā šķērslim uguns izplatīšanās ceļā, tad varam piedāvāt, ugunsdrošas, salokāmas kāpnes vai sabīdāmas metāla kāpnes.
Ja ir paredzama bieža kāpņu izmantošana, piemērotākais modelis būs ar metāla kāpnēm un paaugstinātu slodzes izturību. Kāpnes ar sabīdāmiem metāla pakāpieniem un īpaši maziem lūkas izmēriem ir piemērotas telpām, kurās ir maz vietas un nav iespējams izmantot salokāmās kāpnes. Pievienojot kāpnēm divus papildus pakāpienus, tās iespējams izmantot telpās ar maksimālo augstumu līdz 330 cm. Ja ir vairāk vietas var izmantot stacionārās kāpnes, kuru masīvā konstrukcija pieļauj kāpņu intensīvāku izmantošanu.
LŪKAS KĀRBA
Lūkas kārbu izgatavo no koka un tajā pa perimetru ir iefrēzēta blīvgumija, kura nodrošina blīvu savienojumu starp lūkas vāku un kārbu. Kāpņu lūkas un griestu savienojuma vietas nosegšanai izmanto apdares līstes.
LŪKAS VĀKS
Lūkas vāku izgatavo no koka un tas var būt vai nu siltumizolējošs vai ugunsdrošs. Vākā iestrādātā siltumizolācija pasargā telpas no siltuma zudumiem un ugunsdrošo kāpņu gadījumā arī no ievērojama temperatūras pieauguma ugunsgrēka laikā. Vāka redzamā daļa ir gluda, bez montāžas elementiem un neuzkrītoši iekļaujas telpas griestos.
LŪKAS VĀKA ATVĒRŠANAS MEHĀNISMS
Regulējamās atsperes ievērojami atvieglo kāpņu lietošanu . Pēc atbloķēšanas lūkas vāks atveras lēnām, bez straujiem rāvieniem. Atvērtas lūkas vāks ir pasargāts no nejaušas aizvēršanās kāpņu salocīšanas laikā.
FURNITŪRA
Kāpņu posmus ērti salikt ar savienojošām eņģēm. Patentēts eņģu mehānisms nodrošina lūkas kārbas stabilitāti un ir mazāk iespēju, ka montāžas laikā var izmainīties kārbas diagonālie attālumi. Tādēļ ekspluatācijas laikā lūkas kārba nevar deformēties un kāpņu izmantošana ir ērta un droša.
KĀPNES
Bēniņu kāpnes var būt trīsdaļīgas vai četrdaļīgas. Kāpņu atvirzījums no lūkas vāka ļauj ērti novietot pēdu uz pakāpiena. Lai nodrošinātu maksimālu kāpņu stabilitāti, pakāpieni ir iestrādāti kāpņu rāmī. Izmantotie materiāli un kāpņu konstrukcija garantē to izturību.
PAKĀPIENI
Pakāpienos ir iefrēzētas rievas, kuras pasargā no kāju paslīdēšanas, kāpņu lietošanas laikā.
KĀPŅU PĒDAS
No plastikāta izgatavotās kāpņu pēdas pasargā grīdas segumu no mehāniskiem bojājumiem un palielina
kāpņu stabilitāti.